Bērniem

13 izglītojošas grāmatas bērniem par visu uz pasaules

Lai mēs varētu atbildēt uz visiem jautājumiem, ko uzdod bērni, dažreiz mums pašiem ir nepieciešama papildus literatūra. Lasiet kopā ar bērniem šīs brīnišķīgās un krāsainās grāmatas un izziniet pasauli kopā!

#1 Sveiki, te baktērija!

Zvaigzne ABC

Forša un ilustratīva grāmata par baktērijām, mikrobiem un citām ikdienā nemanāmām lietām. Noteikti iemācīs bērniem mazgāt rokas un augļus.

#2 Izzini planētu Zeme

Zvaigzne ABC

No ledusaukstiem tuksnešiem līdz necaurejamiem lietusmežiem mūsu planēta ir pārsteidzoši bagāta un daudzveidīga. Taču tai draud briesmas. Šajā grāmatā uzzināsi, kādas pārmaiņas mūsdienās notiek uz Zemes un ko varam darīt, lai palīdzētu mūsu planētai.

#3 Datori un programmēšana

Zvaigzne ABC

Jaukā, krāsainā grāmata vienkārši un saprotami izskaidro, kas norisinās datoru iekšienē (jeb kas lācītim vēderā), kā darbojas datorprogramma un kā datori sazinās cits ar citu.
Katrā lapā ir atverami lodziņi, kuros var rast atbildes uz daudziem jautājumiem, atklāt, kā datori “domā”, kādu valodu “saprot” datori un kā ir šifrētas krāsas.

#4 Izzini savu ķermeni

Zvaigzne ABC

Grāmata ar atveramiem lodziņiem par cilvēka ķermeni. Paskaties kā izskatās kauli. Pētki kā ēdiens mēro ceļu no pirmā apēstākumosa. Uzzini kā smadzenes sūta signālus utt.

#5 Izzini lietu darbību

Zvaigzne ABC

Kāpēc kuģis peld un lidmašīna lido? Kas apslēpts zem automobiļa dzinēja metāla bruņām? Kā darbojas putekļsūcējs, atslēga, mikroviļņu krāsns un citas sadzīves ierīces? Kas liek skanēt klavierēm, ģitārai un ērģelēm?
To visu un vēl daudz ko citu var izlasīt grāmatā “Izzini lietu darbību”. Grāmatas lappusēs ir atverami lodziņi, kuros sīkāk paskaidrota dažādu ierīču un to daļu uzbūve. Tā būs lielisks palīgs visiem zinātkārajiem lietu pētniekiem.

#6 Mazajiem pavāriem

Jāņa Rozes grāmatnīca

Šai pavārgrāmatā apkopotas, bagātīgi ilustrētas un soli pa solim izskaidrotas vienkāršas saldu un sāļu ēdienu receptes, lai darbošanās virtuvē sagādātu prieku gan bērniem, gan vecākiem. Grāmatā iekļauta arī informācija par biežāk sastopamajām pārtikas alerģijām, starptautisko mērvienību tabula un padomi, kā apieties ar virtuves piederumiem.

#7 Kas notiek naktī, kamēr tu guli?

Jāņa Rozes grāmatnīca

Mosties! Nakts nav domāta tikai gulēšanai. Naktī notiek daudz vairāk, nekā Tu vari iedomāties. Kad tu, pavisam noguris, laidies miegā, daudzi cilvēki dodas uz darbu, lai nākamajā rītā atkal viss nevainojami darbotos. Arī daudzi dzīvnieki dienas laikā guļ, bet medībās dodas tad, kad satumst. Un ir pat tādi augi, kuri uzzied un smaržo tikai naktī. Un kas notiek ar tevi, kad tu guli? Kāda nozīme ir sapņiem, un no kurienes rodas murgi? Varbūt tu arī krāc vai pat esi mēnessērdzīgs?

#8 Iepazīsti dzīvniekus

Jāņa Rozes grāmatnīca

Piebiedrojies Koko un pētniekiem, kuri apceļo pasauli, lai satiktu dažādus dzīvniekus – no sīka pelēna līdz milzu valim, kurš šķiež šļakatas okeānā. Uzzini, kā dzīvniekiem klājas, ko viņi ēd, ko medī un kā tiek pie mazuļiem.

#9 Es un tu no galvas līdz papēžiem

Jāņa Rozes grāmatnīca

Es un tu no galvas līdz papēžiem – izglītojoša, jautrām un izzinošām nodarbēm pilna grāmata vecākiem un bērniem. Tajā interaktīvā veidā stāsta par cilvēka ķermeņa uzbūvi, saprotami un uzskatāmi atbild uz jautājumiem par cilvēka matiem, zobiem, sirdi, elpošanu, ādu, kauliem, muskuļiem utt. Grāmatā saistoši aprakstīts arī tas, kā mēs sajūtam ēdiena garšu, kā sadzīst rētas, kas notiek ar apēsto ēdienu un no kurienes rodas bērni.

#10 Kā radās Latvija

Jāņa Rozes grāmatnīca

Ar vienkārša teksta, krāsainu ilustrāciju, ielīmju un interaktīvu spēļu palīdzību tā piedāvās jaunajiem lasītājiem veidot pirmos priekšstatus gan par Latvijas vēstures gaitu un Latvijas valsts pamatiem, gan par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

#11 Labas uzvedības ābece

Jāņa Rozes grāmatnīca

Šī jaukā, košā grāmata aicina brīnišķīgā ceļojumā pa Labās Uzvedības zemi. Ja grāmatu izlasīsi rūpīgi, tu uzzināsi, kā ir jāuzvedas mājās un ciemos, skolā un uz ielas, cik svarīgi ir ievērot tīrību un kārtību un vienmēr pasacīt labos vārdus.

#12 Ko ļaudis augu dienu dara?

Jāņa Rozes grāmatnīca

Grāmatā ilustrēti stāsti pirmsskolas vecuma bērniem par to, ar ko ļaudis augu dienu nodarbojas. Lasot šo lielo grāmatu, bērni iepazīs dažādas profesijas – ugunsdzēsējus, celtniekus, pastniekus, ārstus u.c., uzzinās kā norit darbi pilsētās, laukos. Bērns uzzinās, kā dzirnavās top maize, kāds ir ceļojums ar kuģi, brauciens ar vilcienu, kā notiek jauna ceļa, mājas būvniecība, kā arī kam pārstrādā kokus, sēklas, kāda ir vizīte pie ārsta.

#13 Grāmata par krāsām

Zvaigzne ABC

Griez krāsu apli, vēro un mācies, kā saskaņot pretkrāsas, pamatkrāsas un komplementārās krāsas.
Tas tev noderēs, lai labāk saskatītu krāsas dabā, lai iemācītos tās nosaukt, lai zinātu, kādas krāsas kažoks ir runcim Murim, cik dzeltens ir kanārijputniņš, par kādu krāsu tu lasi pasaku un vēl daudz, daudz, ko citu…