Bērniem

Attīstošās rotaļlietas bērniem līdz gadam

Vienmēr nedaudz apjūku veikalu lielajā mazuļu rotaļļietu klāstā. Gribās nopirkt visu un, jo košāk, jo labāk, bet ļoti bieži nonāku situācijā, kad mājās ir pilna rotaļļietu kaste, bet spēlēts tiek ar tām rotaļļietām, kuras nebūtu mana personīgi pirmā izvēle. Kāpēc ta notiek? Un kas tieši ir vajadzīgs mazajiem bērniem?

Gan lielajiem, gan mazajiem bērniem rotaļāšanās ir veids, kā iepazīt apkārtējo pasauli un pavisam mazajiem pa gadu ir jāiemācās tik daudz – sākot ar redzes fokusēšanu, līdz pat pirmajiem soļiem.

0 līdz 3 mēneši. Lai gan pirmajā dzīves mēnesī mazajiem ir nepieciešams tikai kontakts ar pieaugušajiem, tomēr pavisam nedaudz paaugoties, tie jau prot fokusēt redzi, pievērst uzmanību skaņām, tāpēc šājā vecumā tiem nepieciešamas rotaļļietas, kas attīsta šīs maņas. Tiem noderēs dažādi grabuļi un rotaļļietas, kas skan. Pie gultiņas piestiprināmas rotaļļietas, lai var pētīt tās griežamies.

61warroc1il-_sl1000_

Amazon

4 līdz 6 mēneši. Mazuļi aktīvi sāk izmantot savas rociņas un bāzt visu mutē, tiem nepieciešami dažādi graužamie, lai var paberzēt smaganas un rotaļlietas, kas attīsta saķeršanas māku. Izvēlaties dāžādus auduma kubiciņus vai bumbas, grabuļus/graužamos, svilpītes un taurītes, kas pievērš bērniņa uzmanību un rada interesi.

71t7qeut5il-_sl1010_

Amazon

7 līdz 9 mēneši. Daudzi mazuļi jau sāk celties kājās un viņiem parādās interese par speršanu. Izvēlaties dažādas bumbas, ko mazais varēs paspert ar kājiņu. Ļoti aktuāls paliek arī mešanas jautājums – viena no labākajām izklaidēm ir izjaukt tēta celto klucīšu torni. Šajā vecumā paliek arī ļoti iecienīti dažādi muzikālie centri. Un, protams, nedrīkst aizmirst par mīkstajām grāmatām, vēlams, lai to lapas aizraujoši čabētu, grabētu vai pīkstētu.

81t8iptfrfl-_sl1500_

Amazon

9 līdz 12 mēneši. Mazie jau sāk spēlēties ar sarežģītākām rotaļļietām – liek piramīdas, veic dažādus loģiskos uzdevumus. Daudziem patīk lasīt nelielas kartona grāmatas. Bērni attīsta staigāšanas prasmes stumjot lielās mašīnas vai citas rotaļļietas ar rokturiem. Ļaujiet bērnam pašam pagriezt atslēdziņu uzgriežamajā rotaļlietā, tas attīstīs smalko motoriku.

download

Amazon