Dzīvei

Gardumu muzeji tepat Latvijā

Uzzini kā cep maizi, kā taisa šokolādi un kā pagatavo dažādus alkoholiskos dzērienus! Gardumu muzeji tepat Latvijā.

Aglonas Maizes muzejs

Aglonas maizes muzejs – aicinājums uz sarunu par maizi, maizes tapšanas procesu:
svaigas maizes degustācija, zāļu tējas baudīšana, iespēja iegādāties Aglonas maizīti un konditorijas izstrādājumus.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.

Pūres šokolādes muzejs

Ceļotgribētājiem, kurus valdzina rūgteni saldā un garšu piesātinātā šokolāde, tad ekskursiju līkloči jāvij caur Pūri Tukuma pusē. Tā ir vieta, kur iespējams iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām, izdzīvot saldo gardumu izgatavošanas procesu, kā arī nosvinēt kādu sev un saviem tuvajiem svarīgu  datumu kalendārā.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.

Aldara alus muzejs

Aldara alus darbnīca ir modernākais alus muzejs Baltijas valstīs un pirmais Latvijā. Alus muzejs atrodas vēsturiskajā Aldara kvartālā Rīgas nomalē – Sarkandaugavā. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas un vairāk nekā 1,5 miljonu eiro investīcijām vēsturiskās ēkas atjaunošanā un alus ekspozīcijas izveidē, muzejs savas durvis vēra 2015. gada maijā.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.

Piena muzejs

Piena muižas ļaudis zinās izstāstīt par piena rūpniecību Latvijā, parādīt, ar kādiem aparātiem, ko iespējams turpat ieraudzīt, tiek mašinēts piens, taisīts krējums, sviests. Muzejā viens no unikālākajiem eksemplāriem ir Anglijas karalienes dāvinājums Latvijas pienrūpniekiem par labāko eksporta sviestu. Turpat arī kolorītā sviesta eksporta kārbiņa un stikla, piena pudelītes, kuras raisīs patīkamas atmiņas nevienam vien muzeja apmeklētājam.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.

Laimas šokolādes muzejs

Atklāj šokolādes gatavošanas noslēpumus. Uzzini, kā top „Laimas” šokolāde un citi iecienīti gardumi. Izgatavo pats savu šokolādes tāfelīti ar īpašu Mīlestības vēstījumu, ko varēsi aizvest mājās kā saldu atmiņu par muzeja apmeklējumu.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.

Šmakovkas muzejs

Ar lepnumu ziņojam, ka pasaules plašajai muzeju saimei  ir pievienojies arī Šmakovkas muzejs – iespējams vienīgais, kas tieši šādā izpildījumā piedāvā iepazīties ar  Latgales kultūrvēsturiskā un kulinārā mantojuma neatņemamu sastāvdaļu – pašgatavoto stipro dzērienu – šmakovka.

Gardumu muzeji

Vairāk info šeit.